Kodak ogłosił przełom w dziedzinie fotografii poprzez zaprezentowanie systemu opartego na technologii Kodak Eye Cam 4.1 HD. Nowość Kodaka działa według innowacyjnej zasady. Fotografujesz to co widzisz i jak widzisz.

 

Fotografowanie odbywa się poprzez przymrużenie oka fotografującego. Urządzenia nie wolno używać podczas kierowania urządzeniami mechanicznymi. Nie próbuj tego w czasie jazdy jak przedmioty mogą być bliżej niż się pojawiają.

 

Urządzenie wyposażono w innowacyjny system stabilizacji obrazu. Selektywny Autofocus oraz selektywnie zmienną ogniskową. Tryb panoramowania 360 stopni.

 

KODAK eyeCamera 4.1 zintegrowano z portalami społecznościowymi, dzięki czemu w trybie “na żywo” można strumieniowo transmitować obraz na Flickr, Kodak Gallery, Twitter, UStream. Niestety transmisja musi odbywać się przy pomocy telefonu komórkowego wyposażonego przynajmniej w GPRS. Transfer danych do urządzenia nadawczego odbywa się poprzez łącze Bluetooth 1.0 dlatego transmitowany obraz ograniczony jest wielkościowo i jakościowo.

Więcej informacji na stronie producenta KODAK.COM