COOLPIX S3000 – to nowy aparat kompaktowy firmy Nikon, będący następcą cieszącego się dużą popularnością modelu S220. Oprócz wielu praktycznych funkcji, wyróżnia się elegancką i smukłą obudową, dostępną w siedmiu wariantach kolorystycznych: czerwonym, pomarańczowym, niebieskim, zielonym, różowym, srebrnym oraz czarnym.
Smukły korpus modelu S3000 ma grubość zaledwie 19 mm, dzięki czemu aparat łatwo mieści się w kieszeni czy torebce. Mimo małych gabarytów kryje w sobie matrycę CCD o rozdzielczości 12 megapikseli oraz szerokokątny obiektyw NIKKOR z 4-krotnym zoomem optycznym. Aparat posiada monitor LCD o przekątnej 2,7 cala, z powłoką przeciwodblaskową, który ułatwia szybkie przeglądanie wykonanych fotografii, nawet w jasnym świetle słonecznym. Bogaty zbiór zaawansowanych funkcji takich jak cztery tryby zapobiegania rozmyciu obrazu oraz elektroniczna redukcja drgań (eVR) zapewnia wyraziste zdjęcia. Tryb automatycznego wybierania programu tematycznego – czy to na plaży, czy na stoku, czy też w mieście – samoczynnie ustawia odpowiedni program, aby ułatwić robienie zdjęć.

„COOLPIX S3000 to idealny wybór dla kogoś, kto poszukuje aparatu eleganckiego, małego i w przystępnej cenie. Nowy model odziedziczył wygląd po swoim bardzo popularnym poprzedniku – S220. Spodziewamy się, że zdobędzie jeszcze większą popularność ze względu na dodatkowe funkcje, zawarte w jeszcze mniejszym korpusie. S3000 to perfekcyjna wszechstronność” – mówi Mark Pekelharing, Product Line Managera w pionie Consumer Products firmy Nikon Europe.

COOLPIX S3000 cechuje się prostotą obsługi – ma większe przyciski, dzięki którym można jeszcze szybciej i łatwiej uruchomić odpowiednie funkcje oraz umieszczony w wygodnym miejscu, na górze aparatu, zoom. System przetwarzania obrazu został zoptymalizowany w oparciu o EXPEED, czyli oryginalną koncepcję przetwarzania obrazu firmy Nikon. Gdy brakuje dostępu do gniazdka, aparat można ładować z komputera PC lub laptopa dzięki ładowarce USB z przejściówką.

Aparat S3000 wyposażony jest w zestaw zaawansowanych funkcji automatycznych, takich jak: Program Inteligentny Portret, który ułatwia robienie doskonałych portretów, System AF z priorytetem twarzy, który automatycznie rozpoznaje na zdjęciu nawet do 12 twarzy i ustawia na nie ostrość oraz dostosowuje ekspozycję, czy funkcja miękkiego odcienia skóry samoczynnie wykrywająca i wygładzająca odcień skóry fotografowanych osób. Dodatkowo, jeśli fotografowany obiekt porusza się, można uruchomić jego śledzenie, dzięki czemu ustawiona zostanie na niego ostrość, aż do momentu wykonania zdjęcia. Wyzwolenie migawki może również nastąpić po tym, jak fotografowana osoba się uśmiechnie, z kolei funkcja wykrywania mrugnięcia pomoże w wykonaniu zdjęcia, na którym ma otwarte oczy, ponieważ w przeciwnym wypadku aktywowany zostaje tryb ostrzeżenia przed mrugnięciem pozwalający powtórzyć nieudane ujęcie. Zastosowanie redukcji efektu czerwonych oczu umożliwia automatyczne korygowanie efektu czerwonych oczu jeszcze w aparacie, przed zapisaniem zdjęcia.
Aparat trafi do sklepów w drugiej połowie marca 2010 r.