Nikon wprowadza na rynek model COOLPIX S8000, najsmuklejszy na świecie aparat fotograficzny z 10-krotnym zoomem optycznym. Ten efektowny i wielofunkcyjny kompakt z wiosennej linii COOLPIX ma zaledwie 27,3 mm grubości i wyposażony jest w funkcję kręcenia filmów w rozdzielczości HD.

COOLPIX S8000 przeznaczony jest dla osób oczekujących znakomitej jakości zdjęć, które zwracają jednocześnie uwagę na poręczne wymiary samego aparatu. Dzięki wielu automatycznym ustawieniom, w tym czterem zaawansowanym funkcjom przeciwdziałającym rozmyciu obrazu, model S80000 jest niezwykle łatwy w obsłudze. Dodatkowo, rozdzielczość 14,2 megapikseli oraz krótki czas reakcji i szybki system ustawiania ostrości, niczym w lustrzankach cyfrowych, sprawiają, że aparat jest gotów do pracy niezwłocznie po uruchomieniu. Poza robieniem standardowych zdjęć, naciskając przycisk wideo można premierowym modelem nagrywać filmy z prędkością 30 klatek na sekundę, z dźwiękiem stereo i w rozdzielczości HD.

„Szerokokątny obiektyw NIKKOR (od 30 mm) z 10-krotnym zoomem optycznym i szkłem ED oraz cztery funkcje redukcji rozmycia obrazu to wygoda dla użytkowników i jednocześnie gwarancja wysokiej jakości zdjęć. Nowy aparat najbardziej spodoba się tym, którzy nie chcą spędzać długich godzin na poznawaniu menu aparatu, ale którzy chcą mieć możliwość szybkiego zrobienia zdjęcia, w dowolnej sytuacji. To właśnie dla nich najbardziej liczyć się będą niewielkie rozmiary premierowego aparatu, a także niezwykle szybki czas reakcji, który pozwala na skomponowanie idealnego zdjęcia, od razu widocznego na monitorze LCD” – powiedział Mark Pekelharing, Product Line Manager w pionie Consumer Products firmy Nikon Europe.

Szerokokątny obiektyw NIKKOR z 10-krotnym zoomem optycznym, zawierający soczewki ze szkła o ultraniskiej dyspersji (ED), gwarantuje wyrazisty obraz zarówno w przypadku zdjęć jak i filmów wykonanych w wysokiej rozdzielczości HD. W modelu COOLPIX S8000 można dokonać swobodnego wyboru pomiędzy szczegółami zbliżeń w trybie makro (już od 1 cm), a zdjęciami wykonanymi z dużych odległości. Zaawansowany system sterowania błyskiem pozwala uzyskać naturalne zdjęcia nawet w słabym świetle, a niezwykle wyraźny monitor wysokiej rozdzielczości 921 tys. punktów, o przekątnej 3 cali, ułatwia wykonywanie oraz odtwarzanie zdjęć, minimalizując ewentualne refleksy nawet w jasnym świetle słonecznym.

Dzięki czterem funkcjom zapobiegającym rozmyciu obrazu aparat S8000 pozwala uzyskiwać ostre zdjęcia przy fotografowaniu „z ręki” wieczorem lub w nocy. Dodatkowo, czułość ISO 3200 umożliwia wykonywanie wyraźnych zdjęć szybko poruszających się obiektów nawet przy słabym oświetleniu, uzupełniając układ redukcji drgań (VR) z przesunięciem osi optycznej obiektywu. Dzięki temu zmniejszony zostaje efekt drgań aparatu, szczególnie w słabym oświetleniu oraz wtedy, gdy aparat jest niestabilny. Zaawansowana funkcja wykrywania ruchu kompensuje skutki ruchu aparatu lub fotografowanego obiektu, co czyni ją użyteczną szczególnie przy fotografowaniu po zapadnięciu zmroku. System przetwarzania obrazu został zoptymalizowany w oparciu o EXPEED, czyli oryginalną koncepcję przetwarzania obrazu firmy Nikon.

Aparat COOLPIX S8000 wyposażony jest w suwak ustawień, czyli nowy sposób na edycję zdjęć bez użycia komputera. Za pomocą obrotowego wybieraka wielofunkcyjnego można łatwo dostosowywać jasność, nasycenie i odcień barw. Poza standardowym ładowaniem z gniazdka, aparat można ładować także z komputera PC lub laptopa, korzystając z ładowarki USB z przejściówką.
Aparat będzie dostępny w kolorach: brązowym, srebrnym, czarnym. Do sklepów aparat trafi w drugiej połowie lutego 2010 r.

Ł¹ródło: Nikon Polska