Zdjęcia ludzi, których kochamy, wywołują nasz uśmiech.
Bądź w gotowości ze swoim aparatem, a nagrodą będą wspomnienia, które będą ożywiać uczucia przez wiele kolejnych lat.

Baw się!
Staraj się uchwyć fotografowaną osobę w miejscu gdzie czuje się najlepiej. Niech będzie to fotografia związana z ulubionym miejscem lub fotografowanej osoby.


Podejdź blisko.
Dla lepszego efektu fotografii wypełnij maksymalnie wizjer lub wyświetlacz aparatu fotografowanym obiektem. Podejdź bliżej aby fotografowany obiekt wykluczył z pola widzenia pozostałe obiekty.


Zdjęcia z ukrycia. Fotografie z ukrycia.
Staraj się robić zdjęcia z ukrycia. Staraj się być niewidocznym dla otoczenia, a uchwycisz wyjątkowe chwile pracy, zabawy, relaksu…


Korzystaj z naturalnego światła.
Pochmurny dzień i pochmurna pogoda zapewni najpelsze oświetlenie dla zdjęć ludzi. Blask słońca nierównomiernie rozświetla twarze, powodując cienie. W pomieszczeniach, spróbuj wyłączyć lampę błyskową i wykorzystać światło pochodzące z okna.


Unikaj mocnego światła i cieni.
W słoneczne dni unikaj mocnego światła i silnych cieni. Włącz lampę błyskową. Tryb Fill-Flash lub wybierz ręczny tryb ustawienia lampy błyskowej.

Używaj samowyzwalacza.
Nie zapominaj o sobie. Ustaw aparat na płaskiej powierzchni lub na statywie. Sprawdź obszar fotografowanego kadru, włącz wyzwalacz… i ustaw się do zdjęcia.