Aparaty cyfrowe stały się małe, uniwersalne i dostępne. Nic więc dziwnego, że rośnie liczba konkursów fotograficznych promujących tą dziedzinę sztuki. Jednak odnalezienie interesującego nas konkursu w sieci wiąże się z przeszukaniem ogromnych zasobów i poświęceniem znacznej ilości czasu. Z myślą o wspomaganiu internautów w dotarciu do interesujących ich imprez powstała strona dCamera.pl.

Serwis dCamera.pl, to serwis poświęcony konkursom fotograficznym o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym. Stanowi szeroką bazę konkursów kierowanych zarówno do hobbystów, pasjonatów i miłośników fotografii, ambitnych i zaawansowanych amatorów fotografii, jak i profesjonalistów zajmujących się fotografią zawodowo. Prezentuje aktualne konkursy, ale pozwala również dotrzeć do tych, które już wygasły i znajdują się w archiwum serwisu.

dCamera.pl w przeciwieństwie do innych tego typu serwisów nie bazuje wyłącznie na informacjach pozyskanych od internautów. Każdego dnia zasoby polskich stron WWW przeszukiwane są przez redakcję serwisu w celu odnalezienia kolejnych konkursów fotograficznych i opublikowania wszelkich informacji na ich temat w jednym miejscu – na dCamera.pl. Dzięki temu stworzona została największa baza konkursów fotograficznych. Zapraszamy na dCamera.pl.