Wino, włoskie przysmaki, oliwa i fotografia – to kwintesencja warsztatów Akademii Nikona, które już w czerwcu odbędą się w Umbrii we Włoszech. Podczas ośmiodniowych wakacji uczestnicy będą mieli okazję rozsmakować się we włoskiej kuchni oraz rozwinąć umiejętności fotografowania pod okiem profesjonalisty.

Warsztaty fotograficzno-kulinarne to nowa propozycja Akademii Nikona skierowana do wszystkich miłośników fotografii i włoskiej kuchni. Program wyjazdu, który odbędzie się między 19 a 27 czerwca br.,  został opracowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Włoch „Italianissima”. Klimat włoskiej posiadłości położonej w malowniczym krajobrazie Umbrii będzie inspiracją do poznania tajników włoskiej kuchni oraz nauki fotografii.

Celem wyjazdu jest nauka świadomego i ciekawego fotografowania pod okiem uznanego fotografa Leszka Szurkowskiego, który na bieżąco będzie udzielać wskazówek i porad. Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę o obrazie, zasadach kompozycji, a także dowiedzą się, jak lepiej wykorzystywać własny sprzęt. Każdego dnia dostaną także fotograficzne zadanie. Wyjazd to propozycja skierowana zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników aparatów kompaktowych oraz lustrzanek dowolnej marki, którzy pragną doskonalić swoją pasję.

Leszek Szurkowski  – fotograf, grafik, wykładowca akademicki, leśnik, entomolog. Autor szaty graficznej pierwszych numerów “City Magazine”, podręczników “Radość fotografowania” i “Kadruj z głową”, okładek książek m.in. Elisabeth Gilbert (“Jedz módl się i kochaj”), Johna Berendta (“Miasto Aniołów”) i plakatów do filmu “Katyń”. Ma na koncie 55 wystaw indywidualnych. Więcej o wykładowcy na www.szurkowski.com.

Zapisy na warsztaty Foto-eno-kulinaria w Umbrii prowadzone są do 28 kwietnia br. Szczegółowe informacje o ofercie dostępne są na:Akademia Nikona – FOTO-ENO-KULINARIA.

Akademia Nikona

Akademia Nikona to projekt edukacyjny stworzony przez firmę Nikon Polska, skierowany do amatorów zainteresowanych rozszerzaniem wiedzy fotograficznej i robieniem bardziej kreatywnych zdjęć, a także do profesjonalistów chcących poznać zaawansowany technologicznie sprzęt oraz skorzystać z wiedzy znanych fotografów. Akademia posiada ofertę edukacyjną dla klientów indywidualnych oraz dla firm. Akademia Nikona w ramach swojej działalności prowadzi kursy, warsztaty tematyczne
i fotoekspedycje. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.akademianikona.pl.

NIKON Corporation

NIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także  aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do 2009 r. wyprodukowała już pięćdziesiąt milionów.

W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Postępu 14 firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego
i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.pl

Dodatkowe informacje

Marta Lesiewska, Agnieszka Bacińska, Agencja Walk&Talk, ul. Nowy Świat 35/15, 00-029 Warszawa, tel. 22 826 70 70

m.lesiewska(małpka)walk-talk.pl lub a.bacinska(małpka)walk-talk.pl